Oddajemy w Państwa ręce niebywały poradnik, który ułatwi Wam przygotowania do zabiegów i pełną satysfakcję po wykonanym zabiegu.
Dodatkowo  zapraszamy na nasz profil Facebook’owy gdzie każdego dnia znajdziecie poradę lub ciekawostkę, a każdy WTOREK to Wtorek INFORMATOREK – czyli odpowiedzi na nurtujące Was pytania. 

Poniżej wskazówki przy poniższych zabiegach:

Depilacja woskiem i pastą cukrową

 Jak przygotować sie do zabiegu:

Przed depilacją:

-nie opalaj się zbyt intensywnie na 24h przed zabiegiem;

-włoski ok 4-5mm- wosk; 3mm pasta cukrowa;

-na dzień przed zabiegiem wykonaj peeling depilowanych okolic i nałóż balsam nawilżający;

-skóra nie może być uszkodzona;

-opryszczka ,alergie oraz wszelkie stany chorobowe skóry poddawanej zabiegowi to przeciwwskazania do jego wykonania.

Po depilacji:

-przez 24h po zabiegu nie korzystaj z sauny, basenu i siłowni (odpuść trening w ogóle)

-nie opalaj się, nie bierz gorących kąpieli, nie podrażniaj skóry.

 

Makijaż permanentny

Przed zabiegiem:

-Usta

BARDZO WAŻNE!! Przeciwkok wystąpieniu opryszczki należy przyjmowac preparaty antywirusowe polecane przez lekarza, np Heviran 800 3 dni przed i 3 dni po zabiegu. w przypadku osób z częstymi nawrotami opryszczki, należy ten okres wydłużyć do 5 dni przed i 3 dni po zabiegu. Również po korekcie! Przed zabiegiem należy zadbać o nawilżenie i wygładzenie (delikatnym peelingirm) powierzchni ust. Spierzchnięte i popękane usta słabiej i nierównomiernie przyjmuja pigmenty.

 

– Kreski

Wprzypadku wrażliwych i skłonnych do opuchnięć powiek warto przed zabiegiem wziąć (pod język) granulki homeopatyczne z arniki lub Aescin- ziołowe tabletki z wyciągiem z kasztanowca. Zaleca się również przyjmowanie ok. 5 dni wcześniej leku Rutinoscorbin w celu uszczelnienia i wzmocnienia naczynek krwionośnych licznie występujących na p owiekach.

 

– Brwi

Najlepiej nie depilować od ok 1 m-ca, daje to możliwość idealnego doboru kształtu do naturalnej linii włosków brwi, oraz nie robić henny przez ok 2 tyg przed zabiegiem pigmentacji.

 

Po zabiegu

pierwsze 10 dni

– Nie trzyj, nie dotykaj i nie mocz wodą  skóry objętej pigmentacją

– W żadnym wypadku miejce poddane pigmentacji nie może byc myte mydłem ani innymi kosmetykami prócz tych zaleconych przez linergistke

– Nie należy w tym czasie korzystać z sauny, basenu, solarium oraz unikac dużego nasłonecznienia. Nie należy się również poddawać ciężkim ćwiczeniom fizycznym

– Nie wskazanie jest nakładanie makijażu w miejsca pigmentowane- w przypadku ust- szmiek i kolorowych błyszczyków oraz nakładanie mascary- w przypadku oczu

– Nie należy nakładać okryć głowy (czapek z daszkiem, kapelszy, opasek czy kasków) zachodzących na obszar pigmentowanych brwi czy w ich bliski rejon.

– Przez 3 pierwsze dni od wykonania zabiegu usta i brwi należy nawilżać raz dziennie (rano) chyba, ze linergistka zaleci inaczej- smarując pigmentowaną powierzchnię  bardzo cienką warstwą kremu do specjalistycznej pielęgnacji przekazanego przez linergistkę.

Po zagojeniu

– Nie należy dopuszczac do nadmienego wysuszenia oraz do zbyt mocnego opalenia pigmentowanej skóry

– W przypadku intensywnego korzystania z promieni słonecznych lub solarium pigmentowane obszary należy zabiezpieczac filtrem blokującym ,np. SPF 50

– Należy stosowac nawilżacze i błyszczyki na usta

– Należy unikać agresywnych peelingów, światła lasera czy IPL w miejscach pigmentowanych